Posted add: 14 czerwca 2018

Recenzja: #14 Schemat Naprawy (Ś)fiata

Salve.
Biograficznych książek czytam to ja rzadziej niż współczesne. I jeszcze w dodatku w formie pamiętnika/dziennika. Naprawdę, ale tym razem wyjątek od reguły nie czytania pozycji i za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu WasPos.
Tytuł: Schemat Naprawy (Ś)fiata
Autor: Grzegorz Parowicz
Wydawnictwo: WasPos
Ilość stron: 144
Data Wydania: kwiecień 2018
Wydanie I
Format: papier
Gatunek: biografia/dziennikOpis:
Wychowanie w dysfunkcyjnej rodzinie, hazard, śmierć, czy chociażby zmieniający się ustrój, to tylko część ze zbioru okoliczności, które wpływają na życie Krzyśka – głównego bohatera tej opowieści. Krzysiek, bezskutecznie próbując układać sobie życie w zgodzie z powszechnie przyjętymi doktrynami, w końcu pociąga za właściwe sznurki i powoli odnajduje siebie. Zabawna i momentami mocno napisana książka, mająca za zadanie zwrócić uwagę czytelnika na to, jakimi schematami posługujemy się w życiu, tracąc czas i energie na drodze do szczęścia?

Recenzja:
Nie będzie to długie, bo jest to króciutka biografia/dziennik, której wielkość nie jest duża ani też to nie jest grube. Napisana jest też dużymi literami, a rozdziały dość małe. Styl prosty i język także.
Choć to moja nie pierwsza pozycja z tego gatunku, to jednak najchudsza, jaka mi się przydarzyła. To już jedna z pozycji Ursuli Le Guin to chuda i krótka, choć inny gatunek, ale ta przebiła.
Czytając tę książkę, mam wrażenie, że Autor chce nie tylko podzielić się z innymi, ale także wyrzucić z siebie to, co w środku siedzi.

Podsumowanie:
Nie jest proste napisać o sobie. Jednak jeśli ktoś chce przeczytać coś naprawdę krótkiego o dużych literach, to śmiało może sięgnąć po tę pozycję.
Ocena:
6/10 - może być

Brak komentarzy

Prześlij komentarz