Posted add: 5 stycznia 2018

Recenzja: #1 Godzina Diabła

Salve.
Godzina Diabła to antologia, która pojawiła się w 2017 roku dzięki grupie AILES. Dziękuję grupie tej za możliwość przeczytania tych opowiadań. Celem wydania tego zbioru, jest zbiórka pieniędzy na fundację pomocy zwierzętom "ROKA". Bo któż by nie chciał pomóc zwierzętom, a jeśli mam okazję choć w jakimś stopniu przyczynić się do tego, to z miłą chęcią zrecenzuję.

Tytuł: Godzina Diabła
Autor: wielu
Wydawnictwo: grupa AILES | e-bookowo
Ilość stron: 661
Ilość opowiadań: 21
Data Wydania: 24.09.2017
Wydanie I
Format: e-book
Gatunek: wiele (m. in. horror czy fantasy)

Opis:
Godzina, sześćdziesiąt minut, trzy tysiące sekund.
W tym czasie może wydarzyć się niemal wszystko...
Zapraszamy cię na hipnotyzującą podróż w Godzinę Diabła.
Historie zebrane w niniejszej antologii zawładną twoimi zmysłami, wciągną w otchłań mrocznych doznań i niespodzianek, przenosząc do świata, który staje się realny tylko w jednym momencie...
Masz dość odwagi, by nam towarzyszyć?

Recenzja:
Przyznam, że ilość opowiadań jest imponująca. Efekt jest taki, że czas na przeczytanie całości zajmie nie małą ilość. I to lubię. To znaczy lubię, kiedy są długie powieści bądź też jest w antologiach/zbiorach tyle czytania, bo wówczas tak szybko mi się tak nie kończy i mogę się nacieszyć. Czytaniem, oczywiście, czytaniem. I mało tego. Jest tu mix gatunków, więc na pewno coś się znajdzie i dla siebie. Czy to fantasy, czy komedia. I ta różnorodność autorów, który każdy prezentował inny styl pisania. Co przemawia za tym, aby czytać antologie czy zbiory kilku autorów? A to, że może ktoś zostać nie tylko zauważony, ale nabrać wprawy w pisaniu.
Mi bardzo podoba się opowiadanie Tessa Brown autorstwa D.B. Foryś. W sumie D.B. to w pierwszej chwili skojarzyło z DB Russellem z serialu CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas. Tak jakoś mi się to powiązało.
Jest to opowiadanie, gdzie narracja jest pierwszoosobowa, a główna bohaterka ma fasmofobię czyli lęk przed duchami, co w zestawieniu z historią opowiadania fajnie się łączy. Za to opowiadanie To tylko stary zegar autorstwa Zuzanny Bukowskiej posiada taką nutkę grozę. Obie Panie mają po dwie opowiadania w tejże antologii, lecz te wspomniane mi najbardziej przypadły do gustu. Nie mówię, że mi się nie podobały, bo chcę więcej od tych Pań tekstów... I przy okazji nie mogło też zabraknąć opowiadania Czarny Anioł Ewy Pirce. Pisarka wydała już powieść, której choć nie czytałam, to śledząc poczynania na rynku książkowym, powoli rodzą się nowi pisarze, którzy z czasem mogą zyskać rozgłos.
Patrząc z perspektywy całości, to nie było źle. Na plus idzie wspomniana już duża ilość opowiadań, ale także jakość. Nie są to opowiadania byle jakie. Są z sensem oraz dobrze napisane. Lubię takie pozycje, gdzie ilość błędów jest śladowa bądź wynosi zero. I tak właśnie jest w tej antalogii. Nie twierdzę, że ja piszę idealnie, ale staram się i zwracam na to uwagę przy czytaniu. Jedynie, to jakoś tak słabo mnie przekonuje okładka, ale cóż.. Nie wszystko złoto, co się świeci.

Podsumowanie:
Mi się akurat bardzo podobała ta antologia, choć rzadko czytam opowiadania.

Ocena:
8/10 - godne uwagi

4 komentarze:

 1. Ja również uwielbiam dłuższe książki, które nie skończę w 2 dni :) Ta mnie bardzo zaciekawiła, moze sięgnę po nią jak swoje skonczę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, jak ładnie o mnie piszą ;) Bardzo, bardzo dziękuję za kilka miłych słów i oczywiście zachęcam wszystkich do sięgnięcia po Godzinę Diabła.
  PS DB Russell - uśmiałam się :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. nie słyszałam o tej książce, ale świetnie, że Ci się spodobała! klimaty niestety nie do końca trafiają w mój gust czytelniczy, więc pewnie póki co nie sięgnę, ale ocena naprawdę wysoka :)

  Pozdrawiam serdecznie, cass z cozy universe

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że sięgnę po tę powieść i mi się spodoba. Pozdrawiam 😀

  OdpowiedzUsuń