Posted add: 17 stycznia 2018

Wywiad: #2 Forest Blackwood

Salve.
Wojna Światła i Ciemności to pierwsza część cyklu fantasy w klimacie high fantasy oraz heroic fantasy. Powieść napisana przez Foresta Blackwooda, posługując się pseudonimem literackim i wydana przez Wydawnictwo AlterNatywne w marcu 2017 roku.
Choć sam wywiad nie jest długi, to można się dowiedzieć ciekawych faktów dotyczących Wojny Światła i Ciemności, bo właśnie to było głównym tematem. I prócz odpowiedzi na zadane pytania, jest także bonus od samego Autora na samym końcu, więc myślę, że warto przeczytać.
I przypominam też o wywiadzie, który udzielił Forest Blackwood dla Agencji Runa, którego również udzielił Forest Blackwood.

Pytanie nr 1: Wojna Światła i Ciemności to powieść należąca do fantasy. Samo fantasy ma kilka podgatunków, ale książka ta należy do dwóch z nich, a jest to heroic fantasy (czyli magia i miecz, przygody bohaterów Dobrych w walce ze Złem) oraz high fantasy (wymyślony bądź równoległy świat). Co spowodowało, że postanowił Pan napisać powieść fantasy i to jeszcze mieszając te dwa konkretne podgatunki?
Forest Blackwood: Moim zamysłem było stworzenie interesującej historii. Dążyłem również do tego, aby być jak najbardziej oryginalnym. Dlatego też napisanie samej książki zabrało mi nieco czasu, chociaż pomysły na fabułę przychodziły mi przez lata i były chowane do szuflady. Do napisania powieści zmobilizował mnie mój brat bliźniak i takim to sposobem wymyśliłem tę powieść. Dla mnie nie było ważne, jakie podgatunki fantasy tworzę, liczyła się sama opowieść.

Pytanie nr 2: Pan pracuje aktualnie nad kolejną powieścią i jest to informacja na stronie Wojny... Czy planuje Pan napisać jeszcze jakieś inne kontynuacje do swojego uniwersum, które rozpoczyna Wojna Światła i Ciemności czy tylko ta jedna?
Forest Blackwood: Oczywiście pracuję już nad drugą częścią Wojny Światła i Ciemności. Jest jeszcze za wcześnie aby mówić coś więcej na ten temat. Pisząc Wojnę Światła i Ciemności tak prowadziłem akcję powieści aby znaleźć dla nich ciąg dalszy.

Pytanie nr 3: Pisanie książek samo w sobie wydaje się takie proste. Jeden pisze szybko, drugi trochę wolniej. Jak to wygląda w Pana przypadku? Napotyka Pan jakieś niepewności w stosunku do napisanego tekstu?
Forest Blackwood: Jak już wspomniałem wcześniej pomysły, które przychodziły mi do głowy rodziły się latami. Ponieważ byłem zajęty czymś innym, dużo podróżowałem. Dopiero po przeprowadzce na wieś zupełnie innym rytmie życia, w otoczeniu niesamowitej przyrody, wróciła myśl o pisaniu. Dodatkowym bodźcem był mój brat bliźniak oraz rodzice, którzy mnie dopingowali abym jednak zrealizował swój plan napisania książki. Pyta Pani czy miałem jakieś nie pokoje wątpliwości. Oczywiście że tak ponieważ nie wiedziałem czy znajdzie się wydawca aby wydać moją książkę, czy pomysł chwyci czy fabuła będzie interesująca na tyle by ujrzeć światło dzienne.

Pytanie nr 4: Pisząc Wojnę Światła i Ciemności oraz obecną, nad którą Pan pracuje, to czym się Pan inspiruje przy pisaniu?
Forest Blackwood: Generalnie inspiruje mnie świat to co się w nim dzieje. Przyroda, która mnie otacza, zachodzące w niej zmiany.

Jayna: Dziękuję za wywiad.
Forest Blackwood: Dziękuję za wywiad pozdrawiam Panią i swoich czytelników. Dedykuję jeden ze swoich wierszy, napisanych w trakcie studiów, do tej pory będący głęboko schowanym w szufladzie.
Łzy
Łzy uderzają o twarze ze szronu.
kończy się pieśń wędrowca.
Poszukiwacza kryształowych przypływów.

Forest Blackwood

Brak komentarzy

Prześlij komentarz