Posted add: 13 stycznia 2018

Oriene: #1 Serialowe

Salve.
Z początku nie wiedziałam, jaki temat wybrać, bo możliwości multum, jaki i piosenek także. Jednak stwierdziłam, iż na zachętę temat to serialowe. Stwierdziłam, że może z tego wyjść ciekawe zestawienie.
Na razie jest to tylko z seriali kryminalnych + jeden medyczny. Nie chciałam tak bardzo mieszać w gatunkach seriali, stąd tylko na początek taki zestaw i jeśli się temat spodoba, to może i zrobię część drugą oriene z utworami ze znanych seriali. Następnym razem może nie kryminalnych, ale innych gatunków, które również mogą być ciekawe.

E.S. Posthumus - Nara:
E.S. Posthumus powstał w 2000 roku i założycielami była dwójka braci. Zespół już nie istnieje z uwagi na to, iż jeden z braci zmarł, więc drugi postanowił już zakończyć działalność. E.S. to skrót od Experimental Sounds czyli dźwięki eksperymentalne, a zaś Posthumus znaczy wszystko co przeminęło. Są znani właśnie z tej meldoii, kóra posłużyła za utwór przewodni do serialu...

Cold Case theme song:
...do serialu Cold Case czyli inaczej Dowody Zbrodni, który był w latach 2003 - 2010 i został anulowany. Dla mnie? Ogromnie żałuje, że został ten serial anulowany, bo to jeden z lepszych seriali, jaki mogłam oglądać, a dotyczył tego, iż główna bohaterka, Lily Rush, wraz z zespołem, rozwiązywała sprawy z przeszłości, które nie zostały wyjaśnione...

The Who - Who are you:
Melodia ta służy za utwór do serialu CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas. Serial ten był nadawany w latach 2000 - 2015 i był najdłuższym serialem spośród wszystkich z serii CSI, a było tych seriali w sumie 4. Jest to historia pracy w laboratorium w Las Vegas, a głównych bohaterów było w sumie trzech: Gil Grissom, dr Raymond Langston oraz DB Russell. Oczywiście nie od pierwszego sezonu tylko w ciągu tych 15 lat.

The Who - Won't Get Fooled Again:
Piosenka ta jest już do drugiego serialu CSI przypisana jako utwór przewodni. Mam tu na myśli CSI: Kryminalne Zagadki Miami. Głównym bohaterem tego serialu jest Horatio Caine i jest porucznikiem pracującym w Miami. Lata emisji przypadły na 2002 - 2012. Czyli łącznie 10 sezonów. Różne opinie. Jednych denerwował Horiato, inni zaś nawet polubili.

The Who - Baba O'Riley:
Baba O'Riley inaczej określana jest jako Teenage Wasteland i przypisana jest do trzeciego serialu z rodziny CSI, a mowa teraz o CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku. Za głównego bohatera uważa się detektyw Mac Taylor. I wyświetlany był w latach 2004 - 2013. Raptem 9 sezonów, ale to i tak nie jest źle i ładnie się utrzymał. Mała zmiana bohaterów, co w niektórych serialach dzieje się, co chwila.

The Who - I Can See For Miles:
I ostatni utwór należący do CSI czyli mowa tu o CSI: Cyber. Główną bohaterką jest Agentka specjalna Avery Ryan i ten serial jest najkrótszy ze wszystkich, bo emitowany w latach 2015 - 2016. Tylko 2 sezony. Ciekawostką jest to, iż pojawia się w tym serialu DB Russell, który był głównym bohaterem w Las Vegas. Była mała oglądalność, więc zdjęli z anteny.

Massive Attack - Teardrop
Oglądał ktoś szanownego dr House'a? Bo to właśnie z serialu Dr House jest ta melodia. I chyba nie muszę nikomu przedstawiać dr Gregory'ego House'a. Dość ekscentryczny lekarz z laską, bo utyka na nogę. Emisja serialu przypada na lata 2004 - 2012. Sezonów łącznie 8 i dość popularny. I to hasło everybody lies.

Massive Attack - Teardrop (House theme)
A tu już okrojona wersja Teardrop, która puszczana jest w serialu dr House'a.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz